Duj automatyczny, dojarnie grupowe, dojarnie karuzelowe, dojarnie tandem, dojarnie w oborze uwięziowej
Podstawowym narzędziem pracy każdego hodowcy bydła mlecznego jest instalacja udojowa. W przypadku obór uwięziowych jest to instalacja rurociągowa tzw. przewodowa. Sprzęt udojowy pracuje około 4-6 godzin dziennie, 365 dni w roku, czyli w sumie 1500-2000 godzin rocznie. Specyfika hodowli krów wymaga od urządzenia udojowego prostej obsługi, funkcjonalności, ale przede wszystkim niezawodności co gwarantuje szybki i bezproblemowy udój
TRICO to nowoczesne rozwiązanie polegające na szybkim podłączeniu jednostki udojowej do rurociągu mlecznego, podciśnieniowego oraz zasilania elektrycznego niskiego napięcia 24V. Czynności tej dokonujemy jednym ruchem ręki, co znacznie ułatwia pracę i skraca czas doju. Wielu producentów mleka przekonało się już o zaletach przyłącza TRICO, dlatego też jest ono tak popularne w instalacjach przewodowych.
Pulsacja standardowa: 60/40 lub do wyboru: 50/50, 65/35, 70/30.
Steruje procesem doju od momentu założenia aparatu, aż do etapu, w którym następuje sygnalizowanie wydojenia krowy. Funkcje jednostki udojowej KOMPAS 1:
Dobrze dobrany i prawidłowo działający agregat POLANES to „serce” każdej dojarki; oferujemy wydajność od 600 do 3000l/minutę, co jest niezbędne aby zachować:
Serworegulator - element odpowiedzialny za stały poziom podciśnienia m. in. podczas zakładania i zdejmowania aparatów udojowych. Skraca istotnie czas reakcji regulatora na wahania podciśnienia, podnosząc efektywność doju, co przekłada się na zdrowotność krów. Stabilny poziom podciśnienia gwarantuje optymalną pracę wszystkich elementów dojarki. Wszystko to gwarantuje prawidłowy przebieg dojenia oraz wysoką higienę procesu pozyskiwania mleka.
Zadaniem jednostki końcowej jest uwolnienie mleka z podciśnienia. W rurociągu panuje bowiem podciśnienie w przestrzeni wolnej od mleka, nie ma go natomiast w zbiorniku schładzalnika. Oferujemy sprawdzone rozwiązanie bazujące na:
Kluczowe korzyści z zastosowania kolektorów ANATOMIC to:
Wszystkie te elementy wpływają korzystnie na zdrowie krów i ekonomikę doju.
Automat myjący AQUARIUS 80 steruje całym procesem mycia bez udziału obsługi, realizując samodzielnie wszystkie wcześniej zaprogramowane etapy. Funkcje sterownika automatu myjącego:
W instalacjach wymagających w pełni automatycznego dozowania środków myjących oraz podgrzewania wody w obiegu szczególnie rekomendujemy jednostkę myjącą AQUATRONIC z modułem AQUABOX. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia ekonomiki eksploatacji systemu udojowego. Standardowym wyposażeniem są dwie pompy dozujące środki myjące oraz zabezpieczenie udój/mycie zapobiegające przedostaniu się wody z detergentami myjącymi do schładzalnika mleka. W innym przypadku można by narazić się na konieczność utylizacji całego udoju dziennego.
Nowoczesne systemy dojenia i same hale udojowe stają się wyznacznikiem nie tylko nowoczesności gospodarstwa hodowlanego, ale istotnym czynnikiem poprawy jego ekonomiki. Właściwy dobór, zaprojektowanie obiektu oraz wykonanie przy uwzględnieniu perspektywiczności rozwoju stada staje się kluczowym elementem procesu inwestycyjnego.
Bezpośrednie połączenie gumy strzykowej z kolektorem zapobiega jej odkształceniom i zwężeniom oraz wyklucza wahania podciśnienia. Aparaty udojowe Anatomic to odpowiednio duża pojemność 300 ml oraz duża średnica wewnętrzna gumy 14 mm. Parametry te zapobiegają obmywaniu strzyków mlekiem zmniejszając niebezpieczeństwo przenoszenia drobnoustrojów powodujących stany zapalne wymienia. Odpowiedni ciężar aparatu zapewnia prawidłowe prowadzenie doju i uniemożliwia „wspinanie” się aparatu. Anatomic można wyposażyć w gumy strzykowe silikonowe zapewniające jeszcze bardziej delikatny i komfortowy kontakt ze strzykiem krowy.
Składa się na to prostota instalacji, niski koszt i mała powierzchnia obory, jaka przypada na pojedynczą krowę w tego typu hali. Rybia ość to także szybki dostęp do wymion krowy gwarantujący wygodną i bezpieczną pozycję do pracy. Ponadto, rozwiązanie to zapewnia skracanie drogi i czasu przy obsłudze aparatów udojowych. Kluczowym elementem jest tutaj grupowanie krów w stadzie według porównywalnych czasów dojenia. Przyspiesza to dojenie i zmniejsza stres u krów związany z procesem pozyskiwania mleka.
Dojarz obsługuje dwie strony kanału jednocześnie: po jednej stronie następuje udój krów, druga strona przeznaczona jest do czynności higienicznych i wymiany zwierząt. Swing Over stanowi idealne rozwiązanie dla wymagających i ceniących efektywność działania hodowców. Czas doju skraca się nawet o 25%, przy istotnie niższym koszcie inwestycji początkowej.
To rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność dzięki szybkiemu zajmowaniu właściwej pozycji krowy do doju i bardzo dużej przepustowości systemu. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku dużych stad, ponieważ grupy krów opuszczają halę udojową sekcjami, niezwłocznie po skończonym doju, niezależnie od pozostałych sekcji, co gwarantuje płynny ruch w korytarzach powrotnych..
Nasza lista produktów obejmuje nowe i używane zbiorniki najlepszych firm o pojemnościach od 100ltr do 10 000ltr: przewoźne, okrągłe, wannowe i zamknięte. Zapewniamy natychmiastowy serwis, części zamienne oraz doradztwo. Wykonujemy wszystkie możliwe naprawy zbiorników do schładzania mleka dzięki doświadczonej i wyspecjalizowanej kadrze serwisowej.
Model stojący zasobnika wykonany jest ze stali nierdzewnej (gatunek 304). Zasobnik z zewnątrz odizolowany jest warstwą pianki polietylenowej o grubości od 25mm. Na nią założona jest osłona, również wykonana ze stali nierdzewnej. Wyposażony jest w termometr mechaniczny do stałego podglądu temperatury oraz w termometry elektroniczne utrzymujące temperaturę wymiennika jak i mleka przepływającego
Opcjami dodatkowymi są:
Modele dostępne są w rożnych pojemnościach jak i wydajnościach