Systemy udojowe

Duj automatyczny, dojarnie grupowe, dojarnie karuzelowe, dojarnie tandem, dojarnie w oborze uwięziowej

Nowoczesne instalacje udojowe

Nadaj inwestycji pożądaną wydajność!

Podstawowym narzędziem pracy każdego hodowcy bydła mlecznego jest instalacja udojowa. W przypadku obór uwięziowych jest to instalacja rurociągowa tzw. przewodowa. Sprzęt udojowy pracuje około 4-6 godzin dziennie, 365 dni w roku, czyli w sumie 1500-2000 godzin rocznie. Specyfika hodowli krów wymaga od urządzenia udojowego prostej obsługi, funkcjonalności, ale przede wszystkim niezawodności co gwarantuje szybki i bezproblemowy udój

screen

TRICO

wielofunkcyjne przyłącze w dojarkach rurociągowych

TRICO to nowoczesne rozwiązanie polegające na szybkim podłączeniu jednostki udojowej do rurociągu mlecznego, podciśnieniowego oraz zasilania elektrycznego niskiego napięcia 24V. Czynności tej dokonujemy jednym ruchem ręki, co znacznie ułatwia pracę i skraca czas doju. Wielu producentów mleka przekonało się już o zaletach przyłącza TRICO, dlatego też jest ono tak popularne w instalacjach przewodowych.

INPULS

pulsacja i stymulacja

 • funkcja stymulacji wymienia niezbędna w dojeniu tzw. „twardych krów”, jeden, centralny przycisk umożliwiający przestawienie pulsacji standardowej na stymulację pobudzającą układ hormonalny krowy
 • możliwość stosowania w halach udojowych oraz dojarkach rurociągowych (przy zastosowaniu wielofunkcyjnego przyłącza TRICO z gniazdem 24V).

Pulsacja standardowa: 60/40 lub do wyboru: 50/50, 65/35, 70/30.

screen
screen

KOMPAS 1

Steruje procesem doju od momentu założenia aparatu, aż do etapu, w którym następuje sygnalizowanie wydojenia krowy. Funkcje jednostki udojowej KOMPAS 1:

 • pulsacja,
 • monitoring wydajności,
 • automatyczna stymulacja,
 • sygnalizacja upadku aparatu udojowego,
 • funkcja końca doju zapobiegająca tzw.
 • pustodojom, co ogranicza pracę dojarza, któryrzadziej dogląda krowę podczas doju..

PODCIŚNIENIE POD KONTROLĄ

Dobrze dobrany i prawidłowo działający agregat POLANES to „serce” każdej dojarki; oferujemy wydajność od 600 do 3000l/minutę, co jest niezbędne aby zachować:

 • wysoką wydajność działania podczas podłączania kolejnych aparatów udojowych,
 • zdrowotność krów,
 • precyzję mycia instalacji udojowej,
 • niezawodną i efektywną pracę w wymagających warunkach środowiskowych panujących w oborze.

Serworegulator - element odpowiedzialny za stały poziom podciśnienia m. in. podczas zakładania i zdejmowania aparatów udojowych. Skraca istotnie czas reakcji regulatora na wahania podciśnienia, podnosząc efektywność doju, co przekłada się na zdrowotność krów. Stabilny poziom podciśnienia gwarantuje optymalną pracę wszystkich elementów dojarki. Wszystko to gwarantuje prawidłowy przebieg dojenia oraz wysoką higienę procesu pozyskiwania mleka.

screen
screen

JEDNOSTKI KOŃCOWE

szybki przesył mleka

Zadaniem jednostki końcowej jest uwolnienie mleka z podciśnienia. W rurociągu panuje bowiem podciśnienie w przestrzeni wolnej od mleka, nie ma go natomiast w zbiorniku schładzalnika. Oferujemy sprawdzone rozwiązanie bazujące na:

 • dużej pojemności zbiornika mlecznego (45 l lub 70 l) ,
 • zbiorniku sanitarnym (10 l),
 • wysoko wydajnej pompie mlecznej zapewniającej transport do schładzalnika, z rezerwą mocy potrzebną w przypadku powiększania stada (nie ma konieczności ymiany w takim przypadku całej instalacji udojowej),
 • filtrze rurowym gwarantującym prawidłowy standard sanitarny rurociągu,
 • trwałym wykonaniu kluczowych elementów ze stali kwasoodpornej..

APARATY UDOJOWE ANATOMIC

z myślą o wysokowydajnych krowach

Kluczowe korzyści z zastosowania kolektorów ANATOMIC to:

 • duża pojemność komory mlecznej kolektorów zapewniająca szybkość odprowadzania mleka,
 • ergonomiczny kształt i nachylenie komory mlecznej ułatwiające obsługę oraz eliminujące niekorzystne turbulencje,
 • równomierne opróżnianie wszystkich ćwiartek wymienia, dzięki odpowiednio dobranemu ciężarowi kubków udojowych,
 • duża średnica wewnętrzna gum strzykowych.

Wszystkie te elementy wpływają korzystnie na zdrowie krów i ekonomikę doju.

screen
screen

AQUARIUS 80

Automat myjący AQUARIUS 80 steruje całym procesem mycia bez udziału obsługi, realizując samodzielnie wszystkie wcześniej zaprogramowane etapy. Funkcje sterownika automatu myjącego:

 • sygnalizacja pracy poszczególnych podzespołów dojarki,
 • informacja o aktualnie realizowanym etapie mycia lub doju,
 • realizacja procesu mycia w cyklu automatycznym lub etapowym,
 • płynne i ekonomiczne dawkowanie detergentów na każdym etapie mycia.

W instalacjach wymagających w pełni automatycznego dozowania środków myjących oraz podgrzewania wody w obiegu szczególnie rekomendujemy jednostkę myjącą AQUATRONIC z modułem AQUABOX. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia ekonomiki eksploatacji systemu udojowego. Standardowym wyposażeniem są dwie pompy dozujące środki myjące oraz zabezpieczenie udój/mycie zapobiegające przedostaniu się wody z detergentami myjącymi do schładzalnika mleka. W innym przypadku można by narazić się na konieczność utylizacji całego udoju dziennego.

Udój w hali

Zaufaj wyborom tysięcy hodowców!

Nowoczesne systemy dojenia i same hale udojowe stają się wyznacznikiem nie tylko nowoczesności gospodarstwa hodowlanego, ale istotnym czynnikiem poprawy jego ekonomiki. Właściwy dobór, zaprojektowanie obiektu oraz wykonanie przy uwzględnieniu perspektywiczności rozwoju stada staje się kluczowym elementem procesu inwestycyjnego.

screen

Anatomic 300

kolektor bezkrÓćcowy idealny do dojenia wysokowydajnych krów

Bezpośrednie połączenie gumy strzykowej z kolektorem zapobiega jej odkształceniom i zwężeniom oraz wyklucza wahania podciśnienia. Aparaty udojowe Anatomic to odpowiednio duża pojemność 300 ml oraz duża średnica wewnętrzna gumy 14 mm. Parametry te zapobiegają obmywaniu strzyków mlekiem zmniejszając niebezpieczeństwo przenoszenia drobnoustrojów powodujących stany zapalne wymienia. Odpowiedni ciężar aparatu zapewnia prawidłowe prowadzenie doju i uniemożliwia „wspinanie” się aparatu. Anatomic można wyposażyć w gumy strzykowe silikonowe zapewniające jeszcze bardziej delikatny i komfortowy kontakt ze strzykiem krowy.

Pulsator elektroniczny INPULS

pulsacja i stymulacja

 • funkcja stymulacji wymienia niezbędna w dojeniu tzw. „twardych krów”,
 • jeden, centralny przycisk umożliwiający przestawienie pulsacji standardowej na stymulację pobudzającą układ hormonalny krowy,
 • możliwość stosowania w halach udojowych dla krów, owiec i kóz.
screen
screen

Inteligentna produkcja

z wykorzystaniem jednostek udojowych KOMPAS 500

 • miernik przepływu mleka zsynchronizowany z funkcją stymulacji wymienia, » pomiar ilości udojonego mleka,
 • automatyczny system zdejmowania aparatów udojowych po zakończonym doju lub możliwość pracy w trybie manualnym, jeśli dana krowa tego wymaga,
 • opcjonalnie możliwość zastosowania automatycznego sterowania bramkami wyjściowymi z panelu kontrolnego,
 • gotowość do rozbudowania systemu, aż do kompletnego systemu zarządzania stadem.

RYBIA OŚĆ

najpopularniejsze rozwiązanie na rynku

Składa się na to prostota   instalacji, niski koszt i mała powierzchnia obory, jaka przypada na pojedynczą krowę w tego typu hali. Rybia ość to także szybki dostęp do wymion krowy gwarantujący wygodną i bezpieczną pozycję do pracy. Ponadto, rozwiązanie to zapewnia skracanie drogi i czasu przy obsłudze aparatów udojowych. Kluczowym elementem jest tutaj grupowanie krów w stadzie według porównywalnych czasów dojenia. Przyspiesza to dojenie i zmniejsza stres u krów związany z procesem pozyskiwania mleka.

screen
screen
screen

SWING OVER

funkcjonalność przy dobrej cenie

Dojarz obsługuje dwie strony kanału jednocześnie: po jednej stronie następuje udój krów, druga strona przeznaczona jest do czynności higienicznych i wymiany zwierząt. Swing Over stanowi idealne rozwiązanie dla wymagających i ceniących efektywność działania hodowców. Czas doju skraca się nawet o 25%, przy istotnie niższym koszcie inwestycji początkowej.

screen
screen
screen

BOK-W-BOK

wysoka wydajność

To rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność dzięki szybkiemu zajmowaniu właściwej pozycji krowy do doju i bardzo dużej przepustowości systemu. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku dużych stad, ponieważ grupy krów opuszczają halę udojową sekcjami, niezwłocznie po skończonym doju, niezależnie od pozostałych sekcji, co gwarantuje płynny ruch w korytarzach powrotnych..

Schładzalniki do mleka

Zbiorniki na mleko

Nasza lista produktów obejmuje nowe i używane zbiorniki najlepszych firm o pojemnościach od 100ltr do 10 000ltr: przewoźne, okrągłe, wannowe i zamknięte. Zapewniamy natychmiastowy serwis, części zamienne oraz doradztwo. Wykonujemy wszystkie możliwe naprawy zbiorników do schładzania mleka dzięki doświadczonej i wyspecjalizowanej kadrze serwisowej.

 

Przepływowe ogrzewacze mleka

Model stojący zasobnika wykonany jest ze stali nierdzewnej (gatunek 304). Zasobnik z zewnątrz odizolowany jest warstwą pianki polietylenowej o grubości od 25mm. Na nią założona jest osłona, również wykonana ze stali nierdzewnej. Wyposażony jest w termometr mechaniczny do stałego podglądu temperatury oraz w termometry elektroniczne utrzymujące temperaturę wymiennika jak i mleka przepływającego
Opcjami dodatkowymi są:

 • Pompa mleka
 • Falownik do regulacji wydajności pompy
 • otwór na grzałkę 1 1/2”
 • grzałka elektryczna wykonana ze stali nierdzewnej z termostatem
 • otwór czystkowy
 • zasobnik wykonany ze stali nierdzewnej gatunek 316 -opcja dodatkowa

Modele dostępne są w rożnych pojemnościach jak i wydajnościach