Wyroby dla rolnictwa
Rozróżnia się dwa typy wiązania i zwalniania krów ze stanowisk. Typ pierwszy A umożliwia indywidualne wiązanie i zwalnianie każdej sztuki. Typ B umożliwia zwalnianie całego rzędu krów.
Uwięzi umożliwiają regulowanie odstępu krowy od stołu paszowego. Po zwolnieniu każdej krowy łańcuch pionowy i obejmę szyjną należy zaczepić na hakach znajdujących się przegrodach, aby ułatwić wiązanie zwierząt i umożliwić przejście krów. Przegrody umożliwiają montaż poideł.
Przegrody produkowane są w różnych wielkościach, dzięki czemu można dostosować wymiary legowisk do wielkości zwierząt. Oferujemy przegrody czarne lub ocynkowane ogniowo. Do stanowisk wiązanych oferujemy dodatkowe wyposażenie: zestawy uwięziowe z jarzmem lub obejmą łańcuchową, zwalniacze uwięzi umożliwiające jednoczesne uwolnienie kilku sztuk bydła, płaskowniki pod poidła i lizawkę
Przegrody te można montować bezpośrednio w betonie ewentualnie przykręcić do podłoża kołkami rozporowymi. Zapewniają zwierzętom swobodę ruchu i komfortowe legowisko, obsłudze łatwe czyszczenie.
Oferujemy przegrody czarne lub ocynkowane ogniowo.
Drabiny paszowe stosowane są w chowie bydła mlecznego i opasowego w oborach wolnostanowiskowych. Umożliwiają zwierzętom stały dostęp do paszy, wyznaczają stanowiska żywieniowe eliminując rywalizację między nimi. Służą również do krótkotrwałego unieruchomienia bydła przy korytarzu paszowym lub do całkowitego blokowania do korytarza. Drabiny paszowe montowane są do słupów wspierających konstrukcję obory lub słupków montażowych. Drabiny zabezpieczone są antykorozyjnie dzięki zastosowaniu cynkowania ogniowego.
Maty legowiskowe dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości polskiej gumy. Imitując naturalne podłoże, podwyższają komfort odpoczynku krowy. Pełnią funkcje izolacyjne co obniża koszty hodowli. Antypoślizgowa struktura maty powoduje zmniejszenie ryzyka urazów stawów i racic. W dużej mierze wpływa to na zwiększenie wydajności. Maty ograniczają stres u zwierząt, zapobiegają powstawaniu odleżyn i przyczyniają się do poprawy kondycji. Dzięki stosowaniu mat gumowych utrzymanie czystości w oborze jest prostsze. Przekłada się to na dobrostan bydła i jakość uzyskiwanego mleka.
Jednym z podstawowych warunków zapewnienia dobrostanu zwierząt i wysokiej produkcji mleka jest utrzymanie prawidłowej wentylacji. Mikroklimat panujący w budynkach inwentarskich ma ogromny wpływ na zdrowotność i kondycję zwierząt, jak również na wydajność mleczną bydła. Optymalna temperatura dla zwierząt w oborze mieści się w zakresie 8-15 stopni celcjusza, a uzyskanie takiej temperatury w oborze w upalne dni jest możliwe wyłącznie dzięki wentylacji.
Monitoring w oborze i gospodarstwie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Zwiększa ono bezpieczeństwo krów oraz gospodarstwa . Monitoring umożliwia podgląd wybranych obszarów gospodarstwa z domu lub telefonu komórkowego. Zapis obrazu z kilku kamer jednocześnie odbywa się w trybie ciągłym lub w momencie wykrycia ruchu, w zależności od wymagań klienta.